Trápí tě jemné vlasy? :/

1. dubna 2012 v 10:28 | Mája |  Různé články ;))
Tvůj účes nedrží objem ani tvar? A jak naneseš do vlasů styling,ihned splihnou? :/ Pak tě nejspíš trapí jemné vlasy.. Ale i s těmi se dá pracovat :) Jen musíš vědět jak na to... ;)

BEAUTY & FIT: Trápí tě jemné vlasy? - foto
MYTÍ
Hustota vlasů začíná již při mytí, používej proto vždy šampon, který vystihuje tvůj problém, základ péče vězí právě zde.
Jemné vlasy jsou zejména citlivé na množství šamponu, proto s ním šetři. Čím více pěstících látek šampon obsahuje, tím více budou vlasy zatížené.


STYLING
Jemné vlasy většinou nezvládají jakýkoliv stylingový přípravek, protože rychle plihnou. Ideálními přípravky na rozčesávání a pěstění jsou mléka ve spreji a fluidy, ze stylingu pak přichází v úvahu jemná tužidla a slabě tužící laky na vlasy.


VEČERNÍ ÚČES
Vzdušné a bohatě plné budou vlasy vypadat, pokud je navlníš a necháš účes ležérně, nebo vlasy lehce sepneš či podpoříš lehkým natupírováním temene.
U jemných vlasů můžete používat kulmování i pro běžné účesy, ale dbej na používání přístrojů s nastavitelnou teplotou a každý pramen vždy přestříkej termo sprejem, který vlasy chrání před spálením a poničením.


FÉNOVÁNÍ
Zásadní je napřímit vlasy u kořínků. Dlouhé vlasy vyfénuj nejprve v konečcích a poté češ a fénuj prameny proti směru růstu.
U kratších vlasů fénuj vždy po tvaru účesu na pomalejší rychlost, může přizvedávat prameny rukou u hlavy nebo použít kartáč.
Při fénování se vždy nejprve používá vlažný vzduch pro jemné prosušení, poté horký vzduch pro tvarování. Neplatí, že nejzdravější cestou pro vlasy je nefénovat je, vhodnější je fénovat, ale ošetřovat vlas před působením horkého vzduchu, nebo horký proud vůbec nepoužívat!


ŽEHLENÍ
Jemné vlasy jsou velmi citlivé a snadno poškoditelné, proto odborníci vůbec nedoporučují žehlení, které navíc objem vlasům nedodá, spíše naopak.
Je-li však příležitostně nutné vlasy žehlit, pořiď si přístroj s nastavitelnou teplotou, protože jemné vlasy lze narovnávat již při 120 stupních. Každý jednotlivý pramen vždy před vyžehlením přestříkej sprejem na ochranu vlasů před vysokými teplotami.STŘIHY (V přiším článku tvar obličeje apod.... )
Jednou za 6 týdnů si nech zastřihnout konečky, bohatě stačí i 3 mm, aby se vlasy trochu rozpohybovaly a osvěžily, i to jim dodá objem.
O zastřihávání dbej především v případě, že máš vlasy dlouhé. Ideálními pro jemné vlasy jsou účesy z kratších či polodlouhých vlasů.
Objem účesu je možné docílit kvalitním střihem. Nedoporučuje se vlasy ztenčovat a seřezávat.
Vhodné jsou i ofiny a patky, poraď se se svým kadeřníkem, důležitý je totiž také tvar obličeje a jiné detaily.

BARVENÍ
Objem vlasů podpoří také dobře zvolená barva. Světlé odstíny či vhodně zvolené promelírování určitých partií zesvětlením nebo barvou (tón v tónu).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama