Vanessa Hudgens INFO

27. října 2011 v 17:07 | Majka |  Info o různých stars!
Vanessa Hudgens
Informace
Rodné jméno -----> Vanessa Anne Hudgens
Přezdívky ------> Nessa, V, Baby V , Vanney
Narození -----> 14.12.1988 Salinas,Californie,USA
Původ -----> Filipíny, Čína, Latinská amerika, Irsko, Indiánské kořeny
Žánry -----> Pop
Povolání -----> Herečka,Zpevačka,Modelka
Aktivní roky -----> 2002-součastnost


Je americká herečka a zpěvačka. Jejím filmovým debutem byl film Třináctka z roku 2003 a Thunderbirds z roku 2004. Její nejznámější rolí je ale role v sérii filmů společnosti Disney Muzikál ze střední.
V roce 2006 vydala první hudební album s názvem V, druhé album s názvem Identified bylo vydáno 1. července 2008.


Životopis
Jejími rodiči jsou Greg Hudgens a Gina Guangco. Její americký otec má irsko-indiánské kořeny a matka filipínsko-čínsko-latinské kořeny. Její herecká kariéra začala už v osmi letech. Od té doby už hrála v mnoha představeních a dostala spoustu divadelních rolí, např.: Čaroděj ze země Oz, Popelka, Evita. Její o 7 let mladší sestra Stella je také herečka.
Především se proslavila třídílnou filmovou řadou High school musical (HSM). V něm hraje Gabriellu Montez, která se na silvestrovském večírku seznámí s basketbalistou Troyem, se kterým si zazpívala duet Start of something new. Že se jedná o úspěšnou zpěvačku není ani pochyb. V současnosti, ale dává přednost filmovému plátnu. Od ukončení třetího dílu High School Musical už natočila 2 filmy a třetí se natáčí.
Od 1.září 2005 chodí se svým hereckým kolegou z HSM, Zacem Efronem. Což je v Hollywoodu už takřka zázrak. Podle nejnovějších zpráv se však rozešli 12. prosince 2010.
Její písnička Sneakernight
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama